SMDJ30CA
DigiKey Part Number
283-SMDJ30CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ30CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ30CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
62A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
Telecom
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V