0430300002-03-G4
DigiKey Part Number
0430300002-03-G4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-G4
Description
3" PRE-CRIMP A2015G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Color
Green
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2015L BLUE
3" PRE-CRIMP A2015N BROWN
3" PRE-CRIMP A2015R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015G GREEN
4" PRE-CRIMP A2015G GREEN
5" PRE-CRIMP A2015G GREEN
6" PRE-CRIMP A2015G GREEN
8" PRE-CRIMP A2015G GREEN