0430300003-03-G0
DigiKey Part Number
0430300003-03-G0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-G0
Description
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Green
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
3" PRE-CRIMP A2040R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040G GREEN
4" PRE-CRIMP A2040G GREEN
5" PRE-CRIMP A2040G GREEN
6" PRE-CRIMP A2040G GREEN
8" PRE-CRIMP A2040G GREEN