BLM18AG102BH1D
DigiKey Part Number
490-14033-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14033-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14033-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18AG102BH1D
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 450mA 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM18AG102BH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
450mA