PCF1D470MCL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nichicon
In Stock: 264
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Chemi-Con
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Panasonic Electronic Components
Parametric Equivalent
Elna America
In Stock: 895
47 µF 20 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 45mOhm 2000 Hrs @ 105°C