NC7SZ125P5 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Nexperia USA Inc.
Toshiba Semiconductor and Storage
Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element 3-State Output SC-70-5
NC7SZ125P5
DigiKey Part Number
NC7SZ125P5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ125P5
Description
IC BUFF NON-INVERT 5.5V SC-70-5
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NC7SZ125P5 Models
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)