STL140N4LLF5 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Infineon Technologies
Texas Instruments
onsemi
Renesas Electronics Corporation
Vishay Siliconix
Taiwan Semiconductor Corporation
N-Channel 40 V 140A (Tc) 80W (Tc) Surface Mount PowerFlat™ (5x6)