FLXR2CTP12
DigiKey Part Number
FLXR2CTP12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLXR2CTP12
Description
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 12" CLR
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Flexible 12" (304.8mm) Panel Mount
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Visual Communications Company - VCC
Type
Flexible 12" (304.8mm)
Series
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Lens Size
7.1mm