NC7SZ125P5X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Diodes Incorporated
Similar
Texas Instruments
Texas Instruments
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element 3-State Output SC-70-5
NC7SZ125P5X
DigiKey Part Number
NC7SZ125P5XTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7SZ125P5XCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7SZ125P5XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ125P5X
Description
IC BUFF NON-INVERT 5.5V SC-70-5
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NC7SZ125P5X Models
Category
Output Type
3-State
Manufacturer
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)