LMR14006XDDCT is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.765V 1 Output 600mA SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
LMR14006XDDCT
DigiKey Part Number
296-39043-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-39043-1-ND - Cut Tape (CT)
296-39043-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMR14006XDDCT
Description
IC REG BUCK ADJ 600MA SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LMR14006XDDCT Models
Voltage - Input (Max)
40V
Voltage - Output (Max)
38.4V
Frequency - Switching
1.1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Min)
4V